ربات های بیمارستانی به مقابله با موجی از فرسودگی شغلی پرستاران کمک می کنند

Untitled

Moxi و سایر دستیاران متمرکز بر تحویل، از آنجایی که همه‌گیری کووید-۱۹ کارکنان مراقبت‌های بهداشتی را به محدودیت‌های خود سوق داده است، حیاتی‌تر شده‌اند.

از فوریه، پرستاران بیمارستان مری واشنگتن در فردریکزبورگ، ویرجینیا، یک دستیار اضافی در شیفت کاری خود داشته اند: موکسی، یک ربات قد ۴ فوتی که داروها، لوازم، نمونه های آزمایشگاهی و وسایل شخصی را از طریق سالن ها، از طبقه حمل می کند. به طبقه پس از دو سال مبارزه با کووید-۱۹ و فرسودگی شغلی مرتبط، پرستاران می گویند که این یک تسکین خوشایند است. ابیگیل همیلتون، پرستار سابق بخش مراقبت‌های ویژه و اورژانس که پشتیبانی کارکنان پرستاری را مدیریت می‌کند، می‌گوید: «دو سطح فرسودگی شغلی وجود دارد: فرسودگی شغلی «این آخر هفته کم است»، و سپس فرسودگی شغلی همه‌گیر، که تیم‌های مراقبتی ما در حال حاضر آن را تجربه می‌کنند. برنامه ها در بیمارستان Moxi یکی از چندین ربات تخصصی زایمان است که در سال های اخیر برای کاهش فشار بر کارکنان مراقبت های بهداشتی ساخته شده است. حتی قبل از همه‌گیری، تقریباً نیمی از پرستاران ایالات متحده احساس می‌کردند که محل کارشان فاقد تعادل کافی بین کار و زندگی است. عوارض عاطفی مشاهده مرگ بیماران و ابتلای همکاران در چنین مقیاس وسیعی – و ترس از آوردن کووید-۱۹ به خانه به خانواده – احساس فرسودگی شغلی را بدتر کرده است. مطالعات همچنین نشان داد که فرسودگی شغلی می‌تواند پیامدهای طولانی‌مدتی برای پرستاران داشته باشد، از جمله تأثیرات شناختی و بی‌خوابی سال‌ها پس از فرسودگی شغل اولیه‌شان. دنیا از قبل با کمبود پرستار مواجه بود که در حال شیوع بیماری همه گیر بود. طبق نظرسنجی اتحادیه ملی پرستاران، در حال حاضر، تقریباً دو پرستار از هر سه پرستار در ایالات متحده می گویند که به ترک این حرفه فکر کرده اند. در برخی نقاط کمبود منجر به افزایش دستمزد کارکنان دائمی و پرستاران موقت مسافرتی می شود. در کشورهایی مانند فنلاند، پرستاران خواستار دستمزد بهتر و اعتصاب هستند. اما راه را برای ربات های بیشتری در بخش مراقبت های بهداشتی هموار کرده است. در خط مقدم این روند Moxi قرار دارد، که زمانی که پروتکل Covid-19 اعضای خانواده را نگه داشته بود، همه‌گیری را در سالن‌های برخی از بزرگترین بیمارستان‌های کشور گذراند و اشیایی مانند تلفن هوشمند یا خرس عروسکی محبوب را برای بیماران در اتاق‌های اورژانس حمل کرد. از کنار تخت

مدیر عامل شرکت Diligent Robotics، آندریا توماز می گوید: «در سال ۲۰۱۸، هر بیمارستانی که به همکاری با ما فکر می کرد، یک پروژه ویژه برای CFO یا پروژه نوآوری در مورد بیمارستان آینده بود. آنچه در دو سال گذشته دیدیم این است که تقریباً هر سیستم مراقبت بهداشتی به رباتیک و اتوماسیون فکر می‌کند یا رباتیک و اتوماسیون را در دستور کار استراتژیک خود دارد. طیف وسیعی از ربات ها در سال های اخیر برای انجام وظایف مراقبت های بهداشتی مانند ضد عفونی کردن بخش های بیمارستان یا کمک به فیزیوتراپ ها ساخته شده اند. ربات‌هایی که افراد را لمس می‌کنند – مانند Robear که به بلند کردن افراد مسن از تخت در ژاپن کمک می‌کند – عمدتاً آزمایشی هستند، تا حدی به دلیل مسئولیت و الزامات قانونی. ربات های تحویل تخصصی بسیار رایج تر هستند. ترند در حال حاضر چگونه دیزنی یک مرد عنکبوتی رباتیک را طراحی کرد محبوب‌ترین کانال پشتی «اینجا خورشید می‌آید—برای پایان دادن به تمدن MATT RIBEL GEAR 17 بهترین تخفیف‌های اولیه آمازون پرایم روز PARKER HALL و BRENDA STOLYAR GEAR Hyundai Ioniq 6 EV EV Iserodynamicerly با صندلی‌های اداری مورد علاقه‌مان استراحت کنید. اما در عمل موکسی کمتر مراقب است و بیشتر شبیه توگ، ربات تحویل بیمارستان دیگر، یا بورو، رباتی است که به کارگران مزرعه در تاکستان های انگور کالیفرنیا کمک می کند. یک دوربین در جلو و یک حسگر لیدار در پشت به Moxi کمک می‌کنند تا کف بیمارستان‌ها را نقشه‌برداری کند و افراد و مواردی را که باید از آن اجتناب کند، شناسایی کند. پرستاران می‌توانند از ربات‌های Moxi از کیوسک‌های ایستگاه‌های پرستاری استقبال کنند یا از طریق پیام متنی برای ربات کاری ارسال کنند. Moxi ممکن است برای حمل و نقل اقلامی استفاده شود که برای جابجایی در یک سیستم لوله بسیار بزرگ هستند، مانند پمپ های IV. نمونه های آزمایشگاهی و سایر محموله های شکننده؛ یا اقلام خاص، مانند یک تکه کیک تولد. یک نظرسنجی از پرستارانی که با ربات‌های زایمانی مشابه Moxi در بیمارستانی در قبرس کار می‌کردند، نشان داد که تقریباً نیمی از آنها ابراز نگرانی می‌کنند که ربات‌ها تهدیدی برای شغل‌شان هستند، اما آنها راه درازی در پیش دارند تا بتوانند جایگزین انسان‌ها شوند. Moxi هنوز برای کارهای اساسی به کمک نیاز دارد. برای مثال، Moxi ممکن است مجبور شود از یک انسان بخواهد که دکمه آسانسور را برای یک طبقه خاص فشار دهد. بیشتر نگران‌کننده، خطرات امنیت سایبری که روبات‌های تحویل‌دهنده بیمارستانی در حال حاضر به خوبی درک نشده‌اند. هفته گذشته، شرکت امنیتی Cynerio نشان داد که بهره‌برداری از یک آسیب‌پذیری می‌تواند به هکرها اجازه دهد تا ربات‌های Tug را از راه دور کنترل کنند یا بیماران را در معرض نقض حریم خصوصی قرار دهند. (هیچ باگ قابل مقایسه ای در ربات های Moxi یافت نشده است، و این شرکت می گوید که اقداماتی را برای اطمینان از “موقعیت امنیتی” خود انجام می دهد.)

پست های مرتبط